Gelecek İçin
Üretim

Plastik ve özellikle günlük kullanılan poşet ve torba ürünleri için toplumda ciddi bir önyargı vardır. Plastik ile ilgili bütün kötü algılar bu ürünlere yönelmiş durumdadır, fakat bugün dünyanın en ünlü akıllı telefonunun %32’si ve ortalama bir arabanın %50’si plastikten oluşmaktadır. Gözlük, ayakkabı, evlerimizdeki tesisat boruları, tıbbi malzemeler ve daha aklınıza gelebilecek bütün günlük malzemelerde plastik vazgeçilmez bir yerdedir. Plastik torba ve poşet atıkları, düzenli bir şekilde toplanıldığında, granülize edilerek %100 verim ile geri dönüştürülebiliyor ve tekrar tekrar plastik üretim süreçlerinde kullanılabilmektedir. Çağ-Plast olarak %100 Compostable hammaddeden üretim yaptığımız ürünler, daha sonra tarım ürünlerinde, gübre olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca, Biodegradable ve Oxo-Biodegradable hammaddelerden de üretim yapabilmektedir.

Çevreci
Üretim

Çağ-Plast Plastik olarak 0 atık prensibi ile çalışıyoruz. Üretimden kaynaklı bütün firemiz, tesislerimizde granülize etme yöntemi ile geri dönüştürülerek, tekrar üretime kazandırılmaktadır. Ayrıca, bünyemizde bulunan çevre mühendisi ekibi ile aylık olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne raporlama yapılmaktadır. Mayıs 2022 itibariyle 553.50 kWp kurulu gücündeki ve 850.000 KW / Yıl üretim potansiyelli Güneş Enerji Sistemimiz ile elektrik ihtiyacımızın %100'ünü güneşten karşılıyoruz.

Etkili
Atık Yönetimi

Plastik torba ve poşet atıkları, düzenli bir şekilde toplandığı zaman, granülize edilerek %100 verim ile geri dönüştürülebiliyor ve tekrar tekrar plastik üretim süreçlerinde kullanılabilmektedir.

Dünyada Plastik Kullanımı

Plastik ve özellikle günlük kullanılan poşet ve torba ürünleri için toplumda ciddi bir önyargı vardır. Plastik ile ilgili bütün kötü algılar bu ürünlere yönelmiş durumdadır, fakat bugün dünyanın en ünlü akıllı telefonunun %32’si ve ortalama bir arabanın %50’si plastikten oluşmaktadır. Gözlük, ayakkabı, evlerimizdeki tesisat boruları, tıbbi malzemeler ve daha aklınıza gelebilecek bütün günlük malzemelerde plastik vazgeçilmez bir yerdedir. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV)’inde belirttiği gibi “Plastiğin doğada yeri yok, hayatımızda yeri çok.”

Geri Dönüşüm Oranı

Plastik torba ve poşet atıkları, düzenli bir şekilde toplandığı zaman, kırılarak %100 verim ile geri dönüştürülebilmektedir ve tekrar tekrar plastik üretim süreçlerinde kullanılabilmektedir.

Üretim Prensibimiz

Çağ-Plast Plastik olarak 0 atık prensibi ile çalışıyoruz. Üretimden kaynaklı bütün firemiz, tesislerimizde granülize etme yöntemi ile geri dönüştürülerek, tekrar üretime kazandırılmaktadır.

Düzenli Raporlama

Bünyemizde bulunan çevre mühendisi ekibi ile aylık olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne raporlama yapılarak tüm süreç takip edilmektedir.

%

Geri Dönüşüm

Plastik torba ve poşet atıkları, düzenli bir şekilde toplanırsa, granülize edilerek %100 verim ile geri dönüştürülebilmektedir.

%

Verim

Çağ-Plast Plastik olarak 0 atık prensibi ile çalışıyoruz.