Endüstriyel ürünler, büyük hacim, çeşitli dış etkilere karşı yüksek hassasiyet gibi çeşitli sorunlarla baş etmek zorundadır. Bu ürünlerin üretim safhasından, tüketiciye ulaşması aşamasına kadar geçen sürenin fazla olması, üretim sonrasında bekleme süresi gibi faktörler, özel bir şekilde paketlenmesini zorunlu kılar. Shrink ambalaj tekniği, hemen her türlü ürün için uygulanabilen, farklı kalınlıklarda şeffaf bir plastik kullanımı yöntemidir. Isı ile çepeçevre sarılan ürünlerin, çok parçalı olması gibi dezavantajları da ortadan kaldırılır. Kalınlıklarının farklı olması sayesinde, gıdadan, endüstriyel paketlemeye kadar her alanda kullanım alanı oluşturması sağlar. Bir anlamda yaşam kalitemize farkında olmadığımız ölçüde büyük bir katkı sağlar.

cagplast-manisa-plastik-uretimi-ldpe-ve-endustriyel-torba-1-min

Ürünlerin tüketici tarafından açılması sayesinde oluşan güven, üretim sonrasında ki tüm aşamalarda, çeşitli dış etkilere karşı yüksek dayanıklılık, istenmeyen zararlılar tarafından ürünlere verilecek zararların önüne geçme, taşınma sırasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı direnç gibi çok çeşitli avantajları bir arada sunan bir paketleme tekniğidir. Farklı ürünlere göre özel üretim Shrink, kullanıcılara sunduğumuz diğer bir hizmettir.

Beyaz Eşyalar ve Ev Elektroniği Ambalaj Çözümleri

İzmir HDPE film üretimi alanında faaliyet gösteren firmamız, her alanda paketleme çözümleri sunar. Özellikle beyaz eşya sektöründe tercih edilen ve yüksek kalınlıklara ulaşabilen, yüksek yoğunluklu HDPE, polietilen hammaddesi ve ürüne göre özel katkı maddeleriyle hazırlanır. Beyaz eşyaların ve ev elektroniği alanında üretilen tüm ürünlerin, ambalajlanmasında kullanılabilen HDPE filmler, 50 cm ile 300x300 ölçüsüne kadar geniş bir seçenek sunumu oluşturur.

Beyaz eşyaların büyük hacimli olmasının yanında, hassas özellikleri, tüm dış etkilere karşı yüksek dayanıklılığa sahip bir paketlemeyi zorunlu kılar. Bu kapsamda geliştirilmiş olan paketleme teknikleri, her ürünün özelliklerine göre çeşitlendirilebilir.

Farklı ürünlerin farklı özellikleri, aynı zamanda farklı dış etkilere karşı güvenlik ihtiyacının oluşmasına neden olur. Aynı zamanda ürünlerin değişken boyutları, paketleme konusunda bir standardın oluşmasının önünde de engel oluşturur. Dolayısıyla her ürüne özel paketleme çözümleri geliştirilmesi zorunludur. Bu alanda uzun yıllardır faaliyet gösteren kuruluşumuz, yüksek hassasiyete sahip ürünlerden, gıda ürünlerine kadar, çok geniş bir yelpazede ambalajlama çözümleri sunar. Sürekli geliştirilen yeni sistemlerle, daha kaliteli ve güvenli ürün sunumlarının önünü açıyoruz.