Ambalajlar İle Yükselen Yaşam Kalitesi

Beyaz eşyadan, gıda maddelerine kadar uzanan ve her türlü ürünü kapsayan ambalaj ve ambalajlama ihtiyacı, ürünlerin niteliğine göre farklı özelliklere sahip olmak zorundadır. Bu kapsamda geliştirilen farklı ambalajlama modelleri, günümüzde öylesine yüksek bir verimliliğe ulaşmış durumda ki, her alanda sunulan hizmetlerinde kalitesini arttırıyor. İzmir Shrink film üretimi alanında en yetkin firmalardan biri olan kuruluşumuz, 30 mikron kalınlıktan başlayarak, 400 mikron kalınlığa kadar rulo veya özel kesim shrink üretimi gerçekleştirebiliyor. Ürünlerin tüm dış etkilere daha yüksek dayanıklılık göstermesinin yanında çok çeşitli avantajları, hem üretici ve hem de tüketici açısından sunan bu ambalaj modeli, giderek daha yoğun bir kullanım alanı oluşturuyor.

Cag-Plast-shrink-film-urun-paketi

Shrink Ambalaj Nedir?

Shrink ambalaj, büzülme, küçülme anlamlarına gelen shrink kelimesinden türetilmiş bir ambalajlamadır. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünlerin çift tarafından ya da tüm çevresinden özel bir plastiğe ısı uygulanması sonucu sarılmasını sağlayan bir paketleme sistemidir. Kalınlığı ürüne ve talebe göre değişen ve bu sayede yüksek koruma sağlayan shrink paketleme, beyaz eşya gibi hacimli ürünlerde kalın plastik kullanımı aracılığıyla yüksek koruma sağlar. Örneğin yumurta gibi çok parçalı ürünlerde, bir araya getirme ve zarar görmesine engel olma gibi bir artı avantaj oluşturur. Ürünlerin görselliğinin artmasında da rol oynayan bu paketleme türü, aynı zamanda su, rutubet, toz ve benzeri tüm dış etkilerden doğrudan koruma sağlar. Böylece tüketicinin ürünü ilk açan kişi olmasını sağlayarak, ürünle ilgili güvenin artmasını sağlar.

Standar boyutlarda üretimi gerçekleştirilen shrink, rulo ya da film şeklinde kullanıcıya sunulur. İzmir shrink film üretimi dahilindeki, özel üretim shrink hizmetimiz, kalınlık ve boyut açısından farklı talepleri karşılamak üzere sunulan bir hizmettir. Ürünlerin boyutları ve özelliklerine göre farklı yapıya sahip paketleme çözümleri oluşturulması kaçınılmazdır. Sektör ve ürünlere göre değişken oluşturan bu konuya, özel çözümler geliştirerek, kullanıcılarımıza daha nitelikli ambalaj sonuçları oluşturuyoruz. Shrink ambalajlama tekniği, tüm ürünlerde sağladığı çok çeşitli avantajlar sayesinde, yaşam kalitemize benzersiz katkılar sunuyor. Paketlemenin güvenilirliği ve çoklu ürünleri bir araya getirme özellikleri, her alanda daha nitelikli ve daha kaliteli ürünlerin tüketiciye sunulmasını sağlıyor.