Modern çağda endüstriyel alanda üretimi gerçekleştiren istisnasız her bir ürün için özel olarak ambalajlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Her türlü fiziksel çevresel olumsuz etkene karşı yüksek dirence sahip olmasının gerekliliği bulunan bu endüstriyel ürünlere yönelik ambalajlama uygulamaları özel ürünler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu konuda günümüzde tamamen özel olarak üretilen endüstriyel torbalar kullanılmaktadır. HDPE ve LDPE hammaddesi olarak iki farklı türü bulunan endüstriyel torba, endüstriyel ürünlerin paketlenmesi sürecinin en kaliteli şekilde gerçekleştirilebilmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle de sıvılara, fiziksel darbelere karşı ürünlerin güçlü bir koruma altında kalmasını sağlamaktadır. İzmir endüstriyel torba üretimi gelişmiş teknolojiyi barındıran “ABC Co-Ex” teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde hem iç yüzeyi hem de dış yüzeyi kendisine has özelliklere sahip olacak biçimde üretim sağlanabilmektedir.

cagplast-manisa-plastik-uretimi-ESD-Antistatik-Torba

Beyaz Eşya Ambalajı Nedir?

21.yüzyıl dünyasının yaşam standartlarını belirleyen en temel teknolojiler olan beyaz eşya ürünleri yüksek dayanıklılığa sahip olan malzemelerden üretilmektedir. Ancak beyaz eşya cihazlarının çizilme, kirlenme ve daha pek çok farklı tahribata karşı son derece açık olması, özellikle son kullanıcıya ulaştırılana kadar geçen süreçte çok fazla risk altında kalmasına neden oluyor. Kozmetik, fonksiyon ve tabii ki parça kalitesi açısından üretim bandından çıkmış olduğu halinin korunabilmesi amacı ile özel olarak üretilmiş olan ambalajlama malzemeleri kullanılarak, ambalajlanmaktadır. HDPE ve LDPE hammaddesinden üretilen endüstriyel torba ve filmlerden oluşan beyaz eşya ambalajı sayesinde çizilme ve statik elektriğe karşı hassas bir koruma sağlanabilmesine yardımcı olmaktadır.

Ev Elektroniği Ambalajı Özellikleri

Teknolojik ve elektronik cihazlar çevresel risklere karşı ciddi bir güvenlik açığına sahiptir. Özellikle de üretim bandından çıktıktan sonra nakliye, depolama ve rafta bekleme gibi süreçlerden geçmekte olan ev elektroniği, çizilme gibi risklere karşı fazlasıyla açık vaziyette bulunmaktadır. Bu nedenle mutlaka koruma ambalajlamasının gelişmiş standartlarda uygulanması gerekmektedir. Bu aşamada günümüzde ev elektroniği ürünleri statik elektriğe karşı da yüksek bir hassasiyete sahiptir. Bu durumda son kullanıcıya ulaşana kadar ürünlerde meydana gelebilecek statik elektriğe karşı korumada sağlayabilecek ambalajlama malzemelerinin kullanımının gerçekleştirilmesini gerektirmektedir. İşte bu noktada HDPE ve LDPE hammaddesi ve film ve torbalar kullanılmaktadır. Endüstriyel torbalar içerisine alınan ev elektroniği ürünleri statiğe ve çizilmelere karşı etkin bir koruma altına alınır. Özellikle de yüksek direnç kapasitesine sahip olan endüstriyel torbalar kolay kolay yırtılmaz ve delinmez. Bu çerçevede de ev elektroniği ambalajı ile ürünlerin her türlü dış darbeye karşı etkin biçimde koruma altında tutulabilmesini sağlamaktadır.