Günümüzde “Shrinkleme” şeklinde bir kavramın ortaya çıkmasına neden olan shrink filmler, ürün konuma konusunda en kuvvetli çözümlerden birisi konumunda bulunmaktadır. Günümüz endüstrisi tarafından üretilmiş olan her türlü ürün ve objeyi çevresel faktörlere karşı koruma altına almak üzere shrink paketleme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu konuda kullanılmakta olunan farklı ölçü ve kalınlıklara sahip olan shrink filmler bulunmaktadır. Shrink filmlerden oluşan shrink ambalaj ile kaplanan her bir ürün, çevresel faktörlerden gelebilecek risklere karşı etkin bir koruma altında olmasını sağlamaktadır. Özellikle de üretim bandından çıkan ürünün son kullanıcıya ulaşana kadar olan süreçte geçirdiği aşamalarda karşı karşıya kaldığı riskler ciddi zayiatların oluşmasına neden oluyordu. Dirençli yapıya sahip olan ve dinamik uygulanabilirliğe sahip olan shrink ambalajlarla birlikte bu risklerin ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır.

cagplast-manisa-plastik-uretimi-ldpe-ve-endustriyel-torba-1-min

Shrink Ambalaj Özellikleri Nedir?

Endüstriyel üretim bandından çıkan hemen hemen tüm ürünler için etkin biçimde kullanılmaya başlanan shrink ambalajlamalar ile ürünler için tam bir koruma sağlanmaktadır. Çünkü kelime anlamı olarak İngilizceden Türkçeye çevrimi “küçülme” olan shrink, ambalajlama uygulamalarında ısı vasıtasıyla çekilerek, ürünün tam olarak sarmalanmasına yardımcı olmaktadır. Bu şekilde herhangi bir açığa mahal vermeden, çevresel faktörlere karşı koruma sağlamaktadır. Çevresel tüm olumsuzluklardan ürünün korunarak, son kullanıcıya ulaştırılmasını sağlamaktadır. Günümüzde endüstriyel teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte üretim bandından çıkan ürün çeşitliliğinin geniş bir yelpazeye ulaşması shrink ambalajlarda özel taleplerin oluşmasına da neden olmaktadır. Özellikle de farklı tasarım şekillerine ve formlara sahip olan ürünler için gerekli olan shrink ambalajlamanın farklılık teşkil ediyor olması dolayısı ile özel üretim shrink seçenekleri de sunulmaktadır.

HDPE Film Teknolojisi

Modern çağ endüstrisinin en önemli ürünlerinden birisi olan HDPE film teknolojisi, standart olarak “Yüksek Yoğunluklu PE” teknolojisidir. HDPE filmler, petrolden üretilen yüksek yoğunluklu poliüreten malzemedir. Kimyasal maddelere karşı diğer tüm poliüretan gruplarına göre çok daha yüksek bir direnç kapasitesine sahiptir. Darbelere karşı yüksek bir dayanıklılığa sahip olması nedeni ile de günümüzde oldukça geniş bir kullanım yelpazesine sahip olmasını sağlamaktadır. İzmir HDPE film üretimi ile kullanım alanı ihtiyaçlarına odaklı olarak en yüksek uyumluluğu sağlayacak özelliklere sahip seçenekler sağlanmaktadır.