Paketleme çağımızda genellikle farkında olmadığımız bir öneme sahiptir. Her alanda sunulan hizmetlerin, tüketiciye ulaşması aşamasında, güvenlik, hijyen, dış etkilerden korunma, ilk tüketici tarafından açılma, özel ürünlerin çeşitli dış etkilerden özel olarak korunması gibi beklentileri, özel paketleme çözümleri karşılar. Sunulan çözümlerin yeterli olmaması durumunda, ürünlerin kullanıcıya ulaşamaması sonucu oluşur. Bu kapsamda üreticilerin ürün geliştirme alanlarına yaptığı yatırımların, paketleme konusunda profesyonel çözümler üretme noktasında da gereken bir sonuç olduğu unutulmamalıdır. İzmir Shrink film üretimi gerçekleştiren firmamız, hemen tüm sektörlerde tercih edilen Shrink paketleme konusunda profesyonel çözümler sunuyor.  Isı aracılığıyla ürünlerin tüm çevresinin sarılmasını sağlayan ve farklı kalınlıklarda olabilen Shrink paketleme, pek çok avantajı bir arada sunar.

Çeşitli parçalara sahip ürünlerin bir arada güvenli şekilde tutulması, su ve toz gibi tüm dış etkenlerden yüksek koruma, ürünlerde oluşturduğu yüksek görsellik, tüketicinin ürünü ilk açan kişi olmasının sağlanması gibi avantajlar, bu paketleme çözümünün sunduğu avantajlardan yalnızca birkaç tanesidir. Farklı kalınlıklarda gerçekleştirilebilen Shrink paketleme, manüel yöntemler kullanılarak veya bu amaç doğrultusunda geliştirilmiş paketleme makineleriyle gerçekleştirilebilir.

cagplast-manisa-plastik-uretimi-stretch-hood-2

Elektronik Ürünlere Özel Paketleme Çözümleri

Elektronik parçalar, bilgisayar parçaları, elektronik kartlar ve benzeri ürünler, diğer tüm ürünlerden farklı bir üretim aşamasına sahiptir. Bunun yanında bu tür hassas ürünlerin, çeşitli ve klasik su, toz gibi dış etkilerin yanı sıra, statik elektrik gerilimi ve yüzey gerilimi gibi dış etkilere karşıda korunması zorunludur. Üretim aşamasından tüketiciye ulaştığı aşamaya kadar, bu tür hassas ürünlerin, özel bir koruma altında tutulması kaçınılmazdır. Yüzey elektriğini minimum düzeye düşüren ESD torba, bu alanda ki tüm ürünlerin paketlenmesinde özel ve profesyonel bir çözüm sunar.

Elektrostatik ürün ambalajı olarak da bilinen bu paketleme ürünleri, tüm elektronik ürünlerin farklı boyutlarına göre özel olarak üretilebilirler. Bu alanda üretilen tüm ürünlerin tüketiciye güvenli bir şekilde ulaşmasında olmazsa olmaz bir rol üstlenen ESD torbalar, sektörel açıdan büyük bir önem taşır. Ancak doğru malzeme kullanımı ve aynı zamanda doğru teknoloji kullanımı, bu tür paketleme ürünlerinin geliştirilmesi için zorunludur.