Hızla gelişen elektronik ve dijital teknoloji ile birlikte elektronik ürünler, modern toplum yaşamının önemli bir parçası haline geldi. Bu durumda günümüzde insanların elektronik ürünlerle çok daha yakın bir ilişki içerisinde bulunmasına neden olmaktadır. Bilgisayar, televizyon gibi elektronik kategoride bulunan her türlü ürünün içeriğinde elektronik teknik parçalar kullanılmaktadır. Bu tip ürünler yüksek hassasiyete sahip olan ürünler olmalarından dolayı üretim bandından çıktıktan sonra son kullanıcıya kadar güvenle ulaştırılabilmesi için ek uygulamalara ihtiyaç duyar. İşte bu noktada ESD torbalar rol üstlenmektedir. İzmir ESD’li antistatik torba üretimi ile birlikte statik hassasiyeti yüksek olan tüm elektronik kart ve ürünler için en uygun muhafaza ve taşıma koşullarının sağlanıyor.

cagplast-manisa-plastik-uretimi-ESD-Antistatik-Torba

ESD Torba Nedir?

Standart olarak ESD torba ürünleri, anstatik metaliza statik koruyucu torbalardır. Bu torbalar endüstriyel torba kategorisinde yer almaktadır. Elektrostatik hassasiyeti yüksek olan ürün gruplarında antistatik özelliği ile statik oluşumunun önlenmesine yardımcı olmaktadır. Elektstatik hassas yarı iletken bileşenlerin ve ekipmanların muhafazası ve nakliyesi alanında kullanılmaktadır. Bu antistatik özelliğe sahip olan endüstriyel torbalar, hem yüzey gerilim direnci hem de yüzey elektriklenmesi açısından değerleri minimal seviyede tutabilir. Bu şekilde yüksek hassasiyete sahip olan ürünlerin güven altında nakliyesini ve muhafazasını sağlamaya yardımcı olur.

Elektrostatik Ürün Ambalajı Özellikleri

Elektrostatik hassasiyeti yüksek olması dolayısı ile statik birikiminin gözlemlenebileceği tüm ürün grupları için elektrostatik ürün ambalajı kullanılmaktadır. Bu ambalajlar, ürünlerce meydana gelebilecek statik birikimini önleyebilme özelliğine sahiptir. Özellikle de gerekli olan iletkenliğin oluşturulabildiği termopastikler sayesinde elektrostatik dağıtım hızının yakalanabilmesine yardımcı olmaktadır. Günümüzde üretilen elektrostatik ürün ambalajlarında genel olarak şeffaf bir yüzey yapısı bulunmaktadır. Bu şekilde ambalaj içeriğinin kolay bir şekilde görülerek, ek bir etiket uygulaması gerekliliği oluşturmamaktadır. Yüksek esnekliğe sahip olmasının dışında farklı boyutlardaki ürünlerde en kaliteli şekilde kullanım standartlarının yakalanabilmesi maksadı ile özel boyutlarda elektrostatik ürün ambalajları üretilmektedir. Antistatik özelliğinin dışında günümüzde üretilen bu ambalajlar aynı zamanda da yüksek bir direnç kapasitesine sahiptir. Kolayca yırtılma ve delinme gibi risklere karşı da yüksek bir direnci bulunmaktadır.