Her geçen gün hızla gelişen üretim teknolojileri ile birlikte artık poliüretan malzemeler, hem koruma hem de uygulama alanlarında dinamik çözümler sağlamaya başlamıştır. Özellikle de endüstriyel alanda poliüretan malzemelerin kullanımı ambalajlama ve paketleme işlemleri hususunda etkin biçimde kullanılmaktadır. Son yıllarda özel olarak üretilen HDPE ve LDPE filmler ile endüstriyel uygulamalarda çok daha yüksek bir güvenlik standardının oluşturulabilmesi mümkün olmaktadır. İzmir HDPE film üretimi ile birlikte artık ambalajlama ve paketleme işlemlerinin çok daha yüksek direnç kapasitesine uygun olacak biçimde gerçekleştirilebilmesine yardımcı olmaktadır. Diğer film ve torba modellerine nazaran daha yüksek direnç kapasitesine sahip olduğundan endüstriyel alanlarda yoğun şekilde kullanılmaktadır. Esneklik ve direnç kapasitesi yönünden tamamen tüketici taleplerine göre üretim süreci yönlendirilebilmektedir.

cagplast-manisa-plastik-uretimi-ldpe-ve-endustriyel-torba-title

HDPE Film Nedir?

Bir tür polietilen madde olan HDPE filmler, günümüzde endüstriyel alanlarda yoğun şekilde kullanılmaktadır. Yüksek yoğunluk polietilen madde olması sayesinde diğer polietilen film ve torbalara göre çok daha kaliteli bir dirence sahiptir. Özellikle darbelere karşı yüksek direnç kapasitesine sahip olması ile üretim bandından çıkan endüstriyel ürünlerin son kullanıcıya ulaşana kadar geçireceği tüm aşamalarda çevresel risklere karşı dinamik bir şekilde koruma altında tutulabilmesini sağlamaktadır. Enjeksiyon uygulamalarına uyumluluğa sahip olmasının dışında sterilize edilmiş ve yük olmaması durumunda 80 derece kadar kullanılabilirliğe sahip olmasından dolayı işlevsel bir kullanım standardı sağlamaktadır.  Günümüzde HDPE film üretiminde “ABC Co-Ex” teknolojisi kullanılmaktadır. Aynı üretim teknolojisi İzmir LDPE film üretimi alanında da kullanılmaktadır.

LDPE Film Nedir?

Endüstriyel alanda yaygın kullanılan bir diğer polietilen malzemelerden birisi de LDPE filmlerdir. HDPE filmlerin tam aksi şekilde alçak yoğunluklu polietilen hammaddesidir. Günümüzde LDPE üretiminde tüketicilerin esneklik ve dayanıklılık gibi ihtiyaç kriterlerine göre üretim gerçekleştirilmektedir. İzmir endüstriyel torba üretimi tüketicilerin taleplerine ve ihtiyaçlarına yönelik olarak gerçekleştirilmektedir. Yüksek yoğunluklu ve alçak yoğunluklu polietilen hammaddesi, film ve endüstriyel torbalar 10*10 ile 300*300 santim ölçülerine sahip olacak şekilde dilimleme işleminden geçirilebilmektedir. Yüksek dayanıklılık sağlayan dirençli yapıları dolayısı ile endüstriyel torbalar son derece geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir.