Elektronik ürünler, beyaz eşya veya ev elektroniğine yönelik ürünler, çeşitli hassasiyete sahip ürünler kategorisinde yer alırlar. Elektro statik, darbeler, su ve nem gibi dış etkiler, bu tür ürünlerin üretim aşamasından, tüketiciye ulaşacağı aşamaya kadar, özel paketleme türleri kullanılarak beklemesini zorunlu kılar. Beyaz eşya ambalajı, ürünlerin tüm dış etkenlere karşı dirençli olmasını gerektirdiği gibi, bekleme ve taşıma işlemleri sırasında oluşabilecek kozmetik sorunlarında önüne geçmesi gereken bir koruma çemberi oluşturmalıdır. Bu değişkenlerin tümünün göz önünde bulundurulmasıyla, bu tür endüstriyel ürünler için çok özel paketleme çözümleri geliştirilmesi gereklidir. Bir anlamda her konuda ambalajlamanın önemini tekrar hatırlatan bu durum, yaşam kalitesine sağladığı katkının büyüklüğüyle de ön plana çıkar.

cagplast-manisa-plastik-antistatik-poset-1

Ev Elektroniğinde Paketleme Çözümleri

Ev Elektroniği ambalajı, diğer tüm paketleme türlerinden daha farklı özellikler ve çözümler sunması gereken diğer bir ambalajlama kolu oluşturur. Ev elektroniği konusunda değişken boyutlara sahip ve hassas ürünlerle sıklıkla karşılaşılır. Bu ürünlerin tüketiciye en güvenli şekilde ulaşması, ürünün üretimi sırasında kullanılan ileri teknoloji kadar önemli bir konudur. Çünkü ileri teknoloji ve profesyonel teknik bilgiyle üretilmiş bu ürünlerin, amacına uygun şekilde hizmet vermek için tüketiciye ulaşması, ancak doğru paketleme yöntemiyle mümkündür. Ürünlerin zarar görmesi, amacına uygunluğunu kaybetmesi, istenilen bir durum değildir.

Elektronik Ürün Ambalajları

Bilgisayar parçaları, elektronik parçalar gibi statiğe karşı duyarlı ürünlerin, üretiminden kullanıcılara ulaşma safhasına kadar gerçekleştirmesi gereken yolculuk ve bekleme aşamalarında yüksek verimlilikle korunmasını zorunlu kılar. İzmir ESD’ li antistatik torba üretimi gerçekleştiren firmamız, statik elektriğe yani yüzey elektriklenmesine karşı ve yanı sıra oluşan yüzey gerilimine karşı hassas ürünlerin en yüksek düzeyde korunmasını sağlıyor. Yüksek hassasiyete sahip bu türlü ürünler gibi, farklı pek çok alanda tüketiciye ulaştırılması gereken endüstriyel ürün bulunuyor. Bu ürünlerin paketleme konusunda ki ihtiyaçları da, çok farklı kategorilerde çözümlere ihtiyaç duyuyor. Alansal deneyim ve bilgi birikimlerimizle hazırladığımız profesyonel çözümlerimiz, tüm endüstriyel ürünlerin ihtiyaçlarına odaklanıyor. Yüksek maliyetli ve aynı zamanda hassas özelliklere sahip ürünler, aynı zamanda büyük hacim ya da küçük boyut gibi değişkenlere de sahiptir. Tüm bu değişkenler özellikli şekilde ele alınarak, ürün özelliğine göre paketleme çözümü profesyonel bir bakış açısıyla oluşturulmalıdır.